Логін   Пароль 
Не зареєстровані? 

Психологічні аспекти обдарованості

Психологічна допомога особистості у професійній підготовці музиканта

М. Ф. Смалько
http://www.nbuv.gov.ua

Кількість переглядів: 808

Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закл. освіти. — 2008. — Вип. 41. — С. 172-175. — Бібліогр.: 16 назв. — укр.
Висвітлено актуальні напрямки та практичні форми організації психологічної допомоги музикантам. Досліджено основні аспекти у розумінні музичної обдарованості: обдарованість як інтеграція внутрішніх психологічних ресурсів суб'єкта й обдарованість як невід'ємна складова особистості. Визначено ряд практичних заходів, спрямованих на організацію психологічної роботи з музично обдарованими особистостями в період їх професійної підготовки. Виділено важливі складові тренінгової роботи: розвиток творчого потенціалу та розкриття особистісних можливостей, якостей музиканта, які розглядаються як внутрішні, суб'єктні умови, що сприяють розвитку спеціальних складових в обдарованості музиканта. Запропоновано систему тренінгових занять (навчальний психотренінг), яка спрямована на створення оптимальних умов для удосконалення особистісних і спеціальних якостей музиканта та забезпечення можливостей адекватного відчуття та опанування ним навколишнього світу; визначення перспектив його подальшого саморозвитку.


Ключ. слова: субТєкт особистості, музична обдарованість, психологічний тренінг, звуковий-музичний-особистий-субТєктний простір, саморозвиток, самовдосконалення


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю945.44-724 + Ю949.244 + Щ31 р(4УКР)


Шифр зберігання книги/журналу в НБУВ: Ж70586

IOD © 2007-2022  ::  powered by mel